2019. február. 20., szerda
Névnap:
2019-02-01 12:26:06• hírek • Bagosi Andrea

A vers nemzetközi

Január 30-án, csütörtök délután a Művelődési Központ Deák Endre termében került megrendezésre a Mihai Eminescu szavalóverseny.

Az immár XIII. alkalommal megrendezett versenyt idén s a Kulturális Igazgatóság, a Művelődési Központ, illetve a Gróf Károlyi Kulturális Idegenforgalmat Népszerűsítő Központ szervezte.

Az idei kiírásra 40 diák nevezett be helyi, illetve megyei tanintézményekből. A verseny szoros volt, a benevezett diákok láthatóan sokat készültek, hogy eredeti és érzelemdús előadásukkal lenyűgözzék a zsűrit és a közönséget.

Az „Eminescu román nyelven” nevet viselő kategória zsűrijének tagjai a következők voltak: Corina Nuna, a Városi Könyvtár igazgatója, Claudia Oșan, a Művelődési Központ irodalom szakkörének vezetője, Mirela Nica, nyugdíjas román tanár, és Carmen Todea, helyi tanácsos.

Az „Eminescu idegen nyelven” kategória zsűrije: Maurer Emese, könyvtáros, Lászlófi Csaba, magyar tanár, dr. Hágo Attila Nándor, a Városi Múzeum igazgatója; Engi Erzsébet német szakos tanítónő,, Kocsis Aliz, német tanár, Krajla Gyöngyi, referens, Georgeta Vandici, referens; Lavinia Chira, tanítónő és helyi tanácsos.

A verseny két kategóriában zajlott korosztály, illetve nyelv szerint. A megmérettetés moderátora Adrian Ștefănuți. Az összesített pontszámok alapján a következő eredmény született:

V-VIII. osztály, román nyelv:

I. hely – Graz Denisa, Vasile Lucaciu Általános Iskola

II. hely - Dragoș Roland, Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum

III. hely - Șteț Izabela, Elméleti Líceum, Tămaș Anemona, Vasile Lucaciu Általános Iskola

Dicséretben részesült: Pop Patricia, Vasile Lucaciu Általános Iskola, Sikolya Anna, Elméleti Líceum.

V-VIII. osztály, magyar nyelv:

I. hely -  Leitner Gerlinde, Johann Ettinger Német Elméleti Líceum, Szatmárnémeti

II. hely - Veszprémi Tamara, Elméleti Líceum

III. hely - Murvai Kitty, Elméleti Líceum

Dicséretben részesült: Szabó Vivien, Elméleti Líceum, Ardelean Petra, Elméleti Líceum.

V-VIII. osztály, angol nyelv:

Különdíj: Feher Maria Caterina, Vasile Lucaciu Általános Iskola, Vakarcs Martina, Vasile Lucaciu Általános Iskola.

V-VIII. osztály, német nyelv:

Különdíj: Chiuhan Alexandra, Vasile Lucaciu Általános Iskola, Maroscsák Dániel, Johann Ettinger Német Elméleti Líceum, Szatmárnémeti.

IX-XII. osztály, román nyelv:

I. hely - David Anda, Elméleti Líceum

II. hely - Pleșa Ovidiu, Iuliu Maniu Szaklíceum

III. hely - Darius Duțescu, Elméleti Líceum

Dicséretben részesült: Mocan Andreea, Elméleti Líceum

Különdíj: Bodea Larisa, Elméleti Líceum.

IX-XII. osztály, magyar nyelv:

I. hely - Bako Blanka, Elméleti Líceum

II. hely - Kocsis Anett, Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum

III. hely - Bartha Máté, Elméleti Líceum

IX-XII. osztály, angol nyelv:

Különdíj: Mocan Andreea, Elméleti Líceum

IX-XII. osztály, német nyelv:

Különdíj: Gozner Alexandra, Elméleti Líceum, Reitler Alex, Elméleti Líceum

A szervezők ezúton is köszönetet mondanak a résztvevőknek, illetve oktatóiknak a komoly felkészülésért és a befektetett munkáért, valamint a zsűrinek a részvételért.

Facebook hozzászólás:
Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
Kiemelt hírek:
Valutaváltó:


Promó: